niedziela, 24 kwietnia 2016

Rozmowa rozumu z sercem

Któregoś wieczoru...
gdy serce z bólu szlochało
rozum podjął z nim rozmowę

Powiedz mi serce
dlaczego jesteś smutne
a nocami szlochasz

Serce na chwile zamilkło
po chwili odpowiada
bo bardzo kocham...

Rozum do serca mówi
jeśli kochasz to czemu
się nie radujesz

Serce wpadło w trwogę
bo nie mam pewności
czy jestem kochane...

Rozum mowę kontynuuje
jak możesz kochać
skoro nie jesteś kochane

Serce zamarło
z przypływem krwi łez
w zawał zapadło...

Rozum się zawahał
pomyślał sobie
cóż ja robię

Przecież ono zaraz pęknie
z bólu nie wytrzyma
muszę je przy życiu trzymać...

Wtem serce się ocknęło
i pyta zdziwione
czy ja jeszcze żyję

O tak serce ty moje
...żyjesz i żyć będziesz
tylko się rozumu słuchaj

Serce się rozumu pyta
cóż takiego mam uczynić
by łez nie ronić i miarowo bić

To samo co kiedyś
ci o serce mówiłem
z dystansem bić...

Ale jak mam tego dokonać
skoro jest takie prawe
i bardzo wrażliwe

Nie wzruszać się
przy byle okazji
na dźwięk kłamanych słów...

Skąd mam wiedzieć
że kłamane
a nie prawdziwe

O serce drogie
ileż to razy mówiłem
byś pochopnie nie ufało...

Jakże mam nie ufać
skoro do miłości
jestem stworzone

Owszem do miłości
i tu się z tobą zgadzam
tylko się słuchaj kiedy doradzam...

Przyznaję ci rację
przezorny i mądry rozumie
czy zamieszkasz u mnie

Z przyjemnością serce
nie chcę byś było w rozterce
pragnę byś biło i się cieszyło...

Tak więc o świcie
rozum z sercem zamieszkał
serce dalej kochało i długo żyło...

Między rozumem a sercem

Wskazana jest równowaga
wtedy jest milej i zdrowiej...
mniej cierpienia i konfliktów

Dlatego używaj rozumu...

22 komentarze:

 1. To dobrze, że serce posłuchało rozumu. Niestety w życiu nie zawsze się to udaje i serce cierpi. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Ale mimo wszystko jest dobrze, gdy w parze z uczuciami idzie rozum. Nie jest to trudne, trzeba tylko o tym pamiętać. Po to, w końcu go mamy. Dziękuję bardzo Grażynko. Serdeczności.

   Usuń
 2. Przepiękny wiersz !!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło, że do mnie zajrzałaś Lilianko. Moje serce jest rozumem. Pracuję nad tym by myśleć inaczej i uczucia już tak nie szaleją, hehe, uściski serdeczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również i mi jest bardzo miło, że mnie odwiedzasz. Dziękuję bardzo Marzenko. To prawda, gdy człowiek żyje rozumnie, nic w nim nie szaleje. I to jest to, co daje rozum. Dlatego, warto z niego korzystać samemu. Nim, ktoś się do niego dobierze, wbrew naszej woli na naszą niekorzyść. A więc, trzeba go używać i strzec. Serdeczności.

   Usuń
 4. Zgadza się, dobrze jest jak serce z rozumem współpracuje. Ale nieraz, rożnie to bywa i wtedy jest to co jest. Super wiersz, już na Prozie mi się podobał. Przyznaję, że masz dobre pióro, tylko za mało nim piszesz. Uszanowanko Lilianko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, tak być powinno a różnie z tym samodzielnym używaniem rozumu bywa, często ludzie żyją dosłownie nierozumnie. Szkoda, że co niektórzy pozwalają wykorzystywać innym swój własny rozum, wtedy się dziwią sytuacjom jakie ich boleśnie dotykają. Dziękuję bardzo Leszku. Piszę, lecz nie wszystko publikuję. Serdeczności.

   Usuń
 5. Kochanie, ale Ty masz piękne serce! Ale czasem sobie pofolguj i wsłuchaj się tylko w swój rytm. Ono zawsze współpracuje z duszą, a ta Cię nie zwiedzie. Pozdrawiam serdecznie, Liliano :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Tereniu za miłe słowa i pozdrowienia, które odwzajemniam. Co do serca, to raczej mam czysto ludzkie i też właśnie niekiedy sobie pofolgowało, co nie wyszło mi na korzyść. Od kiedy zaczęło słuchać się rozumu, sytuacje są bardziej pozytywne. Jeśli chodzi o duszę, to w czasie życia przekonałam się, że jest to oddzielna dziedzina naszego życia. Nie wiele ma wspólnego z rozumem i sercem, ale jest bardzo wiążąca i temu zaprzeczyć się nie da. Serdeczności.

   Usuń
 6. Za Leszkiem :) Mówiłam Ci także i to wiele razy, że Twoje pióro powinno więcej pisać... Serdeczności Lilianko :) Przytulam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Esterko. Piszę, ale doszłam do wniosku, że nie należy wszystkiego publikować. Również Cię przytulam i miło mi, że Jesteś. Serdeczności.

   Usuń
 7. Mądrze napisany wiersz, podoba się. Znakomita refleksja.
  Pozdrawiam Cię Liliano

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały jest ten wiersz, przemawia a to jest najważniejsze. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Jarzębinko. Serdeczności.

   Usuń
 9. Lilianko. Już na Jesiennej Prozie ujęłaś moje serce tymi wersami, z którymi trudno się nie zgodzić. Tak w życiu, jak w miłości należy kierować się nie tylko uczuciami ale, przede wszystkim rozumem i to jest właśnie prawda. Wspaniały wiersz, mądrze napisany z rozumnym przesłaniem i wiele mówiącą refleksją. Na koniec dodam, że piękną stronkę stworzyłaś, po prostu mnie nią urzekłaś. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Różyczko. Bardzo mi miło czytać Twoje słowa, z którymi w pełni się zgadzam. W końcu po to mamy rozum, by z niego korzystać i to czynić powinien każdy człowiek, wtedy i świat byłby o dużo lepszy. Stronkę, nieco zmieniłam bo tamta niezbyt była dostępna dla moich czytelników. Myślę, że obecny jej styl jest bardziej funkcjonalny. Miło mi, że się Ci podoba. Serdeczności.

   Usuń
 10. Wszystkie Twoje wiersze bardzo poważam i lubię, ale ten dosłownie uwielbiam. Mówi i to bardzo pięknie i nie tylko, bo mądrze mówi i to jest to, co w tym wierszu najbardziej lubię :) Pozdrawiam Cię Lilianko bardzo i to bardzo serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Janiu. Za uznanie moich wersów a najbardziej, że Jesteś. Tak piszę jak jestem i czuję, inaczej nie mogłabym napisać ani jednego słowa. Serdeczności.

   Usuń
 11. Bardzo mądry wiersz, nic dodać i nic ująć. Zatrzymujesz wersami i budzisz rozumność, a to jest konieczne w życiu obojga płci. Również i na Twoim blogu widzę przemianę i powiem, że bardzo dobrze. Ponieważ, na tamtym stylu bloga nie mogłem dołączyć do obserwatorów, ten jest bardziej dostępny i czytelniejszy. Kłaniam się Liliano!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Korneliuszu. Miło mi, że moje wersy budzą pozytywne refleksje, które wnoszą realistyczne myśli dla obojga płci. Właśnie, w moim pisaniu o to chodzi a więc, jest to zamierzone. Wszak, co do zmiany stylu bloga doszłam do wniosku, że jest konieczna i tak też zrobiłam. Cieszę się, że się Ci podoba. Raz jeszcze, bardzo dziękuję. Serdeczności i pozdrowienia, również dla Amelii

   Usuń

Popularne posty

Translate

Kochani jest mi ogromnie miło że ze mną Jesteście

Kochani jest mi ogromnie miło że ze mną Jesteście